Dina personliga nyckelband – designade precis som du vill ha dem. Välj bland alternativen ovan för att slutföra din anpassning. Om du trots de många alternativen fortfarande har frågor eller speciella önskemål, tveka inte att kontakta oss. Efter att du har lagt din beställning får du ett korrektur för granskning.
Hur trycker vi?
De korta banden, tillverkade av slitstarkt polyester, trycks med termosublimation. Denna metod gör det möjligt att applicera detaljerade foton, logotyper och texter på bandet och ger optimala tryckresultat. Trycket sker på båda sidor.
Den angivna leveranstiden börjar när betalningen har mottagits och trycket har godkänts. För logotyper och/eller texter behöver vi en vektorbaserad fil. Om du inte har en sådan fil eller om du har särskilda önskemål, kontakta oss gärna.
Tryckdata
Ladda upp din tryckfil i varukorgen. Om du inte har den redo under beställningsprocessen kan du också skicka den till info@karteo.de tillsammans med ditt ordernummer. Om du inte har en färdig tryckfil kan du skicka din önskade text eller logotyp via e-post. Därefter får du ett korrektur för granskning. När du har granskat det kan du godkänna det för produktion.